„Vegyétek észre, ha egy gyerek különleges, nem azért, mert különb akar lenni, hanem azért mert nem tud más lenni.”

– Szabó Magda-

Óvodánk Nevelőtestülete fontosnak tartja a tehetségek gondozását. Célunk a kiemelkedő képességű, kreatív gyermekek beazonosítása és optimális fejlesztése. A tehetséggondozás során a gyermekek erős oldalát támogatjuk, a tehetségével összefüggő gyenge területeit erősítjük.

Tehetséggondozás két síkon történik óvodánkban:

Óvodai csoportba napi tevékenységbe beágyazva.

Kiscsoportos foglalkozás keretein belül.

Alapelvünk a tehetséggondozó munkánk során az esélyegyenlőség biztosításának az elve, így óvodánk összes nagycsoportosának lehetőséget biztosítunk valamelyik műhelybe való részvételre. A Nevelőtestületünk a gyermekek képességének figyelembevételével 4 műhelyt alapított, ahol kiscsoportos foglalkozás keretein belül, a játékosság elvét figyelembe véve  zajlik a fejlesztés egy elfogadó személyiségfejlesztéstő segítő légkörben.

Tehetségműhelyeink:

Ágas –bogas tehetséggondozó műhely (népi kismesterségek)

Okoskodó tehetséggondozó műhely (matematikai )

Csiribiri tehetségondozó műhely (Ének –zene)

Színek, hangok Formák                (képzőőművészeti)